Урок математики у 2 класі (Медвідь С.В.)

Тема: Закріплення додавання і віднімання чисел в межах 20.

Мета:Систематизувати знання з теми «Додавання і віднімання в межах 20 без переходу через розряд, розв’язування задач та вправ». Продовжити роботу з удосконалення навичок усного рахунку;

 роботу із збагачення активного словника учнів математичною термінологією. Повторити місяці і пори року. Розвивати уяву, мислительні операції, орієнтацію на площині та в просторі. Виховувати увагу, навички самостійності в роботі, взаємодопомоги, навички самоконтролю та взаємоконтролю.     

Хід уроку

І Загально-корекційний етап

1.Нервово-психологічна підготовка

-Я посміхаюся, посміхніться і ви мені, посміхніться один одному, поділіться гарним настроєм із сусідом.

- Давайте потремо долоньки,відчуємо тепло,візьмемось за руки,передамо тепло один одному. І я бажаю вам успіху на уроці.

2.Девіз уроку

Міркуємо-швидко

Відповідаємо-правильно

Пишемо-гарно

ІІ Основний етап

1.Повідомлення теми уроку

- На сьогоднішньому уроці ми закріпимо все те що вивчали на попередніх уроках. Але урок буде незвичайний. До нас на урок завітають пори року. Скільки пір року  ви знаєте? Скільки місяців має кожна пора року? А скільки місяців має рік?

- Щоб дізнатися яка пора року завітає до нас перша, відгадайте загадку.

2.Загадка

Раптом в лісі посвітліло

стало всюди чисто й біло.

А тепла чомусь нема.

Це прийшла до нас...(зима)

Слайд  1(малюнок зими)

- Назвіть зимові місяці, ознаки зими.

- Зима принесла нам цікаві завдання.

Слайд 2 (впорядкування числового ряду)

- Вітерець подув і переплутав всі цифри. Запишіть числа від найменшого до найбільшого. Підкресліть двоцифрові числа.

3.Усний рахунок.

- Зима передала нам сніжинки із завданнями.

а) сніжинки білі-усний рахунок в межах 20;

б) сніжинки голубі-назвати десятковий склад чисел;

в) сніжинки сині-сусіди чисел;

- Із завданням зими ви впоралися. Молодці!А тепер відгадаємо наступну пору року.

4.Загадка

Гостя нова завітала

Холод, сніг увесь прогнала

І дарує залюбки

Лісу трави і квітки...(весна)

Слайд3(малюнок весни)

- Назвіть місяці весни. А які зміни відбуваються в природі навесні?

Слайд 4 (повернення птахів).

- Птахи поверталися з теплих країв і принесли нам задачу.

На гілці сиділо 14 птахів. До них прилетіло ще 6 птахів. Скільки всього птахів сиділо на гілці?

5.Фізкультхвилинка.

-А тепер відгадаємо, яка пора року завітає до нас наступна.

6.Загадка

Зрілі вишні у садку,

і сунички у ліску,

теплі дні, барвисті квіти

нам дарує щедре...(літо).

Слайд 5 (малюнок літа)

- Назвіть ознаки літа та літні місяці.

- Літо теж передало нам завдання.

а) знайди пелюстку від квіточки (усне розв’язання прикладів).

б) робота з підручником(розв’язування прикладів).

-І вже до нас проситься в гості наступна пора року.

7.Загадка

В зеленім лісі побував

Якийсь художник-і поволі

Дерева перефарбував

У золотисто-жовтий колір

- Ти хто такий?-я здивувавсь,-

Чому тебе не бачив досі?

- То придивися,- хтось озвавсь,-

І тоді побачиш ...(осінь).

Слайд 6 (малюнок осені)

-         Осінь теж на листочках передала нам завдання (виміряйте довжину даного відрізка і накресліть такий же відрізок в своїх зошитах).

Слайд 7(Знайти в словах число сім - осінь, зовсім, школа, вісім, тепло, усім.)

ІІІ Заключний етап

1.Підсумок уроку

-Ви всі гарно сьогодні працювали на уроці і пори року кажуть вам , що ви молодці!

2.Оцінювання

3. Домашнє завдання.

 
Банер

Національна гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія

Опитування

Ваш улюблений шкільний предмет